Dermalpen Nedir ?

Dermalpen Nedir ?

Yazar: Moderatör Okunma Sayısı: 997 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Derma Stamp Pen cihazı nedir, nasıl çalışır, hangi fonksiyonları vardır?

Özel ayar sistemi ile 0,25 mm ile 2 mm derinliğe ulaşabilen ve 5 farklı devirde çalışabilen dermalpen cihazları, profesyonel cilt bakımı yapan klinik, güzellik merkezleri ve güzellik salonlarına tavsiye edilmektedir. Bir çok çeşidi olan bu cihazlar, son dönemlerin vaz geçilmez cilt bakım cihazları arasında sayılmaktadır. Kablolu olarak çalışanları, şarj edilebilir ve kablosuz olarak çalışabilenleri, hem şarjlı ve hem de yedek bataryalı olanları vardır.

 

Bunların yanısıra ekstra foton tedavi özelliği olanları vardır. Foton özellikli olanları, hem derma işlemi yapar ve hem de bu işlemi yaparken foton ışınları ile uygulamalara ekstra katkı sağlar.

Derma Stam Pen cihazına, cildi gençleştirmesi nedeni ile gençlik kalemi de denilmektedir.

Uygulaması ile cildi içten ve dıştan aynı anda yenileyerek mükemmel görünüme kavuşturur.

Derma Stamp Pen, yanlız başına mikrobermabrazyon ve mezoterapi sentezi uygular.

Derma Stamp Pen cihazı üzerine tercihen takılabilen 9/12/36 paslanmaz medikal çelik iğnecikten oluşur.

 

Derma Stamp Pen cihazında boyu 0,25 mm-2 mm arasında değişen iğne boylarına ayarlayabilen mekanizması vardır. İğne boyları, kişinin ihtiyacına göre seçilip ayarlanabilir. Dermabrazyon (cilt yenileme) etkisi için cilde saniyede 20 ila 50 vuruş yapabilir. Vuruş sayısı da yine cildin ihtiyacına göre, uygulama yapılan yere, kişinin yaşına göre uzman kişi tarafından belirlenir İğne boyu (9/12/36 ) ve vuruş sayısından başka, cilde verilecek ürünler de kişinin ihtiyacına göre belirlenir

Yine bu cihazın bazı modelleri, kalıcı makyaj iğnesi takılarak, kalıcı makyaj işlevi de yapmaktadır.

 

Dermalpen kullanım alanları nelerdir?

Dermalpen cihazları, başlıca akne ve kuru sivilce tedavilerinde, cilt lekelerini gidermede, kırışıklık ve anti aging uygulamasında, leke tedavisinde, sarkma ve lifting tedavilerinde, selülit, çatlak ve doğum izlerini gidermede kullanılırlar.

 

Dermalpen cihazları nasıl kullanılır ?

Kablolu dermalpen cihazlarının adaptörü cihaza ve pirize takılır. Kullanılmak istenen 9,12 veya 36 pın iğne cihazın başına takıp hafifçe saat yönünde çevrilir. Çevirme sırasında iğnenin tam olarak yerine oturduğundan emin olmak gerekir. Takılan iğne başlığının hemen altında bulunan ayar kısmı, uygulanmak istenen seansa iğne uzunluğuna getirilir. Eğer iğne uzunluğu 1.5mm ye sabitlemiş ise, iğne uzunluğu 1.5mm dışarı doğru çıkar ve uygulama işlemine başlanmış olur.

Cihazın genellikle orta kısmında yer alan butona uzun basıldığında cihaz çalışmaya başlar ve yine uzun basıldığında cihazın çalışması durur. Yine bu buton yardımı ile cihaza hız ayarı verilir.

 

Dermalpen uygulamalarında nelere dikkat edilmelidir ?

Her şeyden önce bu cihazlar açık yara olan ve aktif sivilceli bölgelerde kullanılmamalıdır.

bölgelerde kullanılmamalıdır.

İğne kartuşu zarar görmüş ve kırılıp eğilmiş ise bu tür iğneler kullanılmamalı ve aynı iğne birden fazla kişide yani bir başka hastada asla kullanılmamalıdır. Çünkü bu iğneler kişiye özeldir.

Aynı hastada kullanacağınız iğneyi ise, her kullanım öncesinde mutlaka dezenfektan sprey ile temizlenmelidir.

 

Yorumlar
Yorum Yap