Dermaroller nedir?

Dermaroller nedir?

Yazar: Moderatör Okunma Sayısı: 1015 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Dermaroller nedir?

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan ve dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğnelerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha iyi ve kolay ulaşması sağlanır.

Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

Doktorların kullandığı dermarollerler daha derine inen 2.00mm uzunluğa sahip iğnelerden oluşur. Ev kullanımı veya estetisyenler için olan dermarollerler daha kısa 0.25, 0.50, 0.75, 1.00 , 1.50 mm’li iğnecikler içerir. Kırışıkların azalması için daha derin, 1, 1.5mm uzunlukta uçlar kullanılmalıdır.

Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetik ve serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlamaktadır. Uygulama sonrasında sağlıklı hücreler oluşur, lif üretimi, hyalüronik asit üretimi artar. Buna bağlı olarak cilt canlanır ve gerilir. Daha düzgün, kırışıksız ve canlı bir bir cilt görünümü ortaya çıkar.

 Alınan dermarolleri, ilk defa kendiniz açmalısınız. Daha önceden açılmış ve tekrar kapanmış dermaroller sakıncalıdır. Kullanıldığında, hastanın mikrop kapmasına sebep olabilir.

Etiketler: dermaroller nedir
Yorumlar
Yorum Yap