Microblading 3D Kıl Tekniği Nedir?

Microblading 3D Kıl Tekniği Nedir?

Yazar: Moderatör Okunma Sayısı: 1187 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Microbladıng 3D nedir?

Kişisel bakımına önem veren insanların kullandığı ürün ve yöntemlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Özellikle saç ve kaşlarımız, yüzümüzü tamamlayan öğeleri olmaları sebebiyle yeniden yapılandırılma ihtiyacına gerek duyuyorlar. Bu noktada saçlarımız için saç ekimi, kaşlarımız için ise kalıcı makyaj devreye giriyor. Doğal kaşlara sahip olmak, seyrekleşen ve saç ekimine uygun olmayan saçlarımızın yerini doldurmak için yeni yöntemler kullanılmaya başlandı. Bu yöntemlerden biri de Microblading 3D yöntemidir.

Microblading, kalıcı makyajda son nokta olarak kabul edilmektedir ve olağanüstü doğallığa sahip manuel bir yöntemdir.

Geleneksel kalıcı makyaj kıl teknikleriyle kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir.

Microblading ileri kaş ve saç rekonstrüksiyon 3D kıl tekniği uygulamaları ile kaşlara ve saçlara manuel yöntemle yapılan yarı kalıcı, kaş ve saç yoğunlaştırma, efekt ve şekil verme sanatı olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılacak işlemde steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesi tekniğidir. Bu uygulama,  alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.

Yorumlar
Yorum Yap