Soğuk Lipoliz Uygulaması Nedir?

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nedir?

Yazar: Moderatör Okunma Sayısı: 880 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

 

‘Soğuk Lipoliz’ uygulaması, ağrısız ve acısız olarak uygulanan bir bölgesel incelme yöntemidir. Hem erkek ve hem de kadınlarda istenmeyen bölgelerde oluşan yağlardan ‘soğuk lipoliz’ yöntemi ile kurtulmak mümkündür.

Söz konusu yöntemle yağ hücreleri dondurularak etkisiz hale getirilmektedir. Tek seansta bile başarılı sonuçlar alınabilen bu uygulamadan, göbek ve bacak gibi bölgelerdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Hatta sezeryan doğumlarında oluşan karındaki istenmeyen yağlardan rahatsız olan kişiler bile ‘soğuk lipoliz’ uygulamasını tercih etmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yöntemde herhangi bir ağrı ya da acı söz konusu değildir. Üstelik tek seansta istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkündür.

Bu uygulamayı özellikle liposuction gibi yöntemleri denemek istemeyen kişiler tercih ederler.


Soğuk lipoliz uygulama alanları:

Kök hücre tedavileri, cilt dokusu bakımı, c vitamini bakımı, iğnesiz mezoterapi uygulamaları, vücut sıkılaştırma ve roller, IPL ya da fraksiyonel uygulamaları, soğuk lipoliz’in uygulama alanları arasına girer.

‘Soğuk lipoliz’ uygulamalarının seansı ortalama 45 dakikadır. İşlem, deriye herhangi bir zarar vermeden uygulanmaktadır. Herhangi bir cerrahi müdahale de söz konusu değildir. Kas dokusuna, kemiklere ya da sinirlere herhangi bir zarar vermez, sadece yağ hücrelerine etki eder. 18 yaş altındakilere ve hamilelere uygulanmaması tavsiye edilmektedir.

Kısacası ‘soğuk lipoliz’, bölgesel zayıflamada gelinen en son noktadır. Bu sistemden daha etkili bölgesel zayıflama sistemi henüz yoktur.

Yorumlar
Yorum Yap